Gry są świetnym sposobem na przyswajanie języka. Potwierdzają to badania, które dowodzą, że szybciej osiągamy postępy w nauce, kiedy czujemy się szczęśliwi i jesteśmy odprężeni. W przypadku dzieci zabawa jest niezwykle ważna z punktu widzenia procesu przyswajania nowej wiedzy, ponieważ małym uczniom brakuje innych, zewnętrznych czynników, które motywują je do nauki tak jak dorosłych. Co więcej, opanowując reguły nowych zabaw lub gier, dziecko przyzwyczaja się do postępowania zgodnie ze szczegółowymi instrukcjami w danym języku.

W dniach 10.06 i 13.06 klasa IIIb kontynuowała zajęcia zorganizowane w ramach autorskiego innowacyjnego programu edukacyjnego „Europejskie ABC”.Dzieci zaprezentowały dwa kolejne państwa: Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Grecję - kolebkę kultury i cywilizacji.Między kolejnymi prezentacjami przygotowanych przez dzieci ciekawych wiadomości, nie zabrakło dobrej zabawy. Uczniowie układali puzzle, zdobili greckie wazy, pokonywali labirynty. Próbowali także zatańczyć ZORBĘ.

Uczniowie klasy IIIb przystąpili do realizacji innowacyjnego programu edukacyjnego "Europejskie ABC". Pracowali metodą projektu badawczego. W dniach 7.06.-08.06.2022r. zaprezentowali wiadomości o Francji i Włoszech w formie prezentacji multimedialnej, plakatu lub pokazu ilustracji. Uczniowie poznali tradycje krajów śródziemnomorskich, kulinarne specjały, sławnych artystów, naukowców, projektantów mody. Słuchali muzyki. Oglądali wspaniałe dzieła architektury, atrakcyjne miejsca. Dowiedzieli się, jak w tych krajach dzieci spędzają czas. Na zakończenie uczniowie otrzymali Dyplomy Dnia.

Nudzić się nie można, jeśli jest z nami cień. Dzieci z klasy Ia podczas zabawy w teatrzyk cieni.

Klasa Ia złożyła wizytę w Cukierni u Toma. Dzieci poznawały pracę cukiernika.

DRODZY UCZNIOWIE - RADOŚCI I UŚMIECHU NA KAŻDY DZIEŃ ŻYCZĄ WAM NAUCZYCIELE:)
31 maja rozpoczęliśmy dwa dni Festiwalu nauki, sportu i talentów. Największą atrakcją dzisiejszego dnia był bolid, przywieziony przez studentów z Politechniki Poznańskiej link . Nie mniejszym zainteresowaniem cieszył się wykład o drukarce 3D przygotowany przez wykładowcę Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. Spotkanie z Policją i Strażą Pożarną też było super, bo dzieci mogły posiedzieć w wozie strażackim i policyjnym. Pokaz doświadczeń chemicznych przygotowali uczniowie I LO - to było fascynujące i cool jak mówili nasi wychowankowie. 1 czerwca dalszy ciąg atrakcji i niespodzianek. Relacja w Telewizji Wielkopolskiej link

Uczniowie klasy Ia wzięli udział w programie wspierającym naukę czytania zorganizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przeczytali książeczkę J. Olech "Szkoła na Dobrej". Dziękujemy :)

27 maja uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę - pielgrzymkę. Po mszy św. w Sanktuarium, w Świnicach Warckich zwiedzili dom rodzinny św. Faustyny w Głogowcu. W dworku Marii Konopnickiej w Bronowie uczestniczyli w lekcji muzealnej. Na koniec piekli kiełbaski przy ognisku i wesoło się bawili.

Zwiedzanie Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Miejskimi w Koninie.

Uczniowie klas IB i IVA skorzystali z zaproszenia wujka Dawida i Oliwera - pana Moczyńskiego i pojechali na wycieczkę do MZGOK w Koninie. Na własne oczy przekonali się, co dzieje się ze śmieciami, które wyrzucamy do koszy. Jak są one segregowane, jak trafiają do recyklingu lub są wykorzystywane jako nawóz dla roślin. Te zmieszane trafiają do  ogromnego pieca i są spalane, a energię powstałą w tym procesie wykorzystuje każdy z nas w postaci np. ciepła. Służba pracowników "Spalarka" jest cicha i zazwyczaj niewidoczna, ale bardzo potrzebna. Dziękujemy :)

Miłośnicy gier planszowych zmierzyli się z "Chińczykiem", grą uczącą strategii, cierpliwości i pokory.

Książki małe i duże, stare i nowe, z puzzlami, lupą, ruchomymi elementami, komiksy czytane od końca i wiele innych woluminów pojawiło się na lekcjach w klasie Ib. Wszystkie zachęcały do podziwiania, ale co najważniejsze do czytania.

Eko praca z pakietem edukacyjnym Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Społka z o. o w Koninie.

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klas ósmych przygotowali dla swoich młodszych kolegów wiele aktywności o charakterze proekologicznym. Dzisiaj na korytarzach szkolnych rozłożone były ekogry, z regułami których chętnie zapoznali się uczniowie klasy IIIb. Zabawy dotyczące ochrony środowiska okazały się dla dzieci ciekawe i niezwykle emocjonujące - okrzyków radości nie brakowało.

"ZDROWOROSNĄ" to akcja skierowana do dzieci. Przystąpili do niej wszyscy uczniowie klas I-III naszej szkoły. Każdy z nich zamienił się w małego ogrodnika i założył mini ogródek, w których uprawiany jest koper. Uprawa roślin to, jak się okazuje, świetna zabawa, ale także promocja zdrowego stylu życia oraz kreatywny sposób kształtowania postaw proekologicznych. Pakiety ogrodnicze podarowała nam firma LEGUTKO, Dziękujemy :).

W dniu 11 kwietnia podczas apelu klas I-III dyrektor szkoły wręczył nagrody laureatom konkursu "Najpiękniejsza Palma Wielkanocna".

.

W dn. 6.04 odbył się XIV Szkolny konkurs recytatorski dla klas I-III "Malowane wierszem". Dzieci prezentowały wiersze lubianych poetów. Swoich uczniów wspierali wychowawcy klas. Wykonawców oceniało jury w składzie Iwona Peplińska i Anna Kornalska. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Za kilka dni poznamy najlepszych tegorocznych szkolnych recytatorów.

Uczniowie klasy I a biorą udział w programie Przyjaciele Zippiego