Podczas spotkania starsi koledzy opowiedzieli w jaki sposób należy przygotować się do klasy czwartej. Mówili na temat swoich uczuć związanych z przejściem do wyższej klasy, wskazywali czynniki wpływające na dobrą współpracę w grupie nowych nauczycieli oraz na co zwrócić uwagę przygotowując się do zajęć lekcyjnych z nowych przedmiotów. Udzielali odpowiedzi na pytania trzecioklasistów. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i miało na celu ułatwienie uczniom z klasy trzeciej przyjazne przejście do klasy czwartej. Na koniec wszyscy życzyli sobie wesołych wakacji. 

 

 

 

 

Kolejni uczniowie młodszych klas odwiedzili fabrykę słodyczy przy ulicy Dworcowej i wzięli udział w warsztatach kręcenia lizaków. 

 

 

„Przyjaciele Zippiego” to międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego, który kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne u dzieci. Uczy różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonali relacje dzieci z innymi ludźmi. Uczniowie klasy III a i III b zakończyli cykl 24 spotkań.

 

Miasteczko „Bezpiecznej Krainy Energa-Operator” odwiedziło Konin. 

Program „Bezpieczna Kraina”, którego najważniejszym celem jest przekazywanie wiedzy dotyczącej energii elektrycznej, zasad bezpiecznego z niej korzystania oraz reguł dotyczących odpowiedzialnych zachowań w pobliżu infrastruktury elektroenergetycznej, uczy, bawi i daje szanse na eksperymentowanie. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas trzecich.

 

Uczniów klasy Ia zaciekawiło pisemko dla dzieci "Świerszczyk", które można pooglądać w czytelni biblioteki szkolnej. Z dużą uwagą kartkowali stare wydania przyglądając się działom czasopisma. Czytali też fragmenty artykułów i próbowali rozwiązać łamigłówki. Zadawali też Pani Iwonce nurtujące ich pytania. 

 

W słoneczne popołudnie 4 czerwca 2024 r. odbyło się wręczenie nagród XII edycji Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego Klas III – Super Kids i III edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego dla klas III - Mały Pitagoras.
Dyrektor szkoły Pan Grzegorz Jankowiak powitał wspaniałych uczestników konkursów, ich rodziców i nauczycieli ze szkół konińskich i powiatowych. Na uroczystości gościliśmy Panią Barbarę Nowak Głównego Specjalistę Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie i Panią Małgorzatę Chybicką Menedżera Akademii Nauk Stosowanych w Koninie. 
Patronat Honorowy konkursów:
Wielkopolski Kurator Oświaty w Poznaniu
Starosta Koniński
Prezydent Miasta Konina
Rektor Akademii Nauk Stosowanych
Wydawnictwo Macmillan Education
Patronat medialny – Meloradio Konin
 
                      Nagrodzeni w Małym Pitagorasie
I miejsce Oskar Skrzypczak SP6 Konin
II miejsce ex aequo Jan Michno i Weronika Sareło SP15 Konin
III miejsce Wojciech Sareło  SP15 Konin
W klasyfikacji grupowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 15 z Konina.
 
          Super Kids 2024
                    LAUREACI
Zofia Markiewicz SP3 Konin
 
Maria Rossa SP6 Konin
 
Alicja Bajcar SP7 Konin
 
Wiktor Fabisiak SP6 Konin 

WYRÓŻNIENIE       

DYPLOM UZNANIA

Maja Białecka                                SP Licheń Stary

Igor Rusin                                         SP Licheń Stary

Weronika Lisiecka                          SP Licheń Stary

Lena Niezabitowska                         SP Stare Miasto

Helena Frysiak                             SP Stare Miasto

Laura Zbyszewska                            SP Stare Miasto

Maria Walczak                          SP Kawnice

Kuba Kopczyński                         SP Kawnice

Wiktor Orchowski                   SP Kawnice

Jan Kańkowski                          SP9 Konin

Michalina Sroczyńska            SP3 Konin

Teodor O' Sullivan                       SP9 Konin

Antoni Klepacki                       SP3 Konin

Daria Pyvovar                              SP9 Konin

Eryk Strzyżykowski                  SP6 Konin

Mateusz Robak                              SP1 Konin

Antek Janiak                       SP7 Konin

Michał Woźnicki                            SP3 Konin

Jan Błaszczyk                     SP8 Konin

Pola Kończak                                   SP15 Konin

Yasmine Benkahla                 SP9 Konin

Nathan Glanc                                  SP15 Konin

Oliwier Szubert                    SP9 Konin

 

Joanna Jucyk                        SP9 Konin

Nell Surdyk                             SP9 Konin

Bruno Symotiuk                       SP15 Konin

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Przegląd Koniński link 
 LM link
 

Alpakarnia w Szyszyńskich Holendrach to wyjątkowe miejsce, którego właściciele zajmują się profesjonalnie hodowlą zarodową zwierząt - alpaka. Uczniowie klasy 3b przyjechali tu, by poznać bliżej te egzotyczne, przemiłe zwierzęta, cenione ze względu na wełnę oraz dobre relacje z człowiekiem. Spokój tych zwierząt, ich usposobienie, wiejska sceneria i mili gospodarze  poprawiły nam samopoczucie i wywołały radość.

 

Klasy drugie wybrały się do ZOO w Borysewie, żeby zobaczyć unikatowe białe tygrysy i wiele innych niezwykłych gatunków zwierząt.

 

W dniu 27 maja uczniowie klasy Ia, IIIa i Vb pojechali na wycieczkę do Parku Rozrywki Mandoria w Rzgowie - Miasta Przygód i niesamowitej zabawy.  Karuzele, roller-coaster, łódki, wirujący galeon i beczki to tylko niektóre z atrakcji tego miejsca. Były też zabawy w małpim gaju, tory przeszkód, buszowanie w Starym Forcie, strzelanie z historycznych karabinów, pokonanie lustrzanego labiryntu, gry zręcznościowe i mroczne miejsca. To był dzień pełen energii i wielu wrażeń. Uśmiech nie schodził z buzi naszych uczniów.

 

 

Abyś zawsze przy mnie była

najpiękniejsza i jedyna,

mądra, dobra, ukochana

taka bliska – nasza Mama!

 

Uczniowie klasy I a i III a odbyli wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Przemysłowej w Koninie. Czekali na nich strażacy, którzy zaprezentowali sprzęt służący ratowaniu życia i mienia ludzi. Atrakcją wycieczki były samodzielne próby zepchnięcia pachołka strumieniem wody. 

 

Fotorelacja

LM.pl >>> 

 

 

 

XII Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas III SUPER KIDS pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Konina, Starosty Konińskiego i wydawnictwa Macmillan.
19 kwietnia 2024 r. 41 uczestników ze szkół konińskich – 1, 3, 6, 7, 8, 9, 15 i szkół z Kawnic, Lichenia Starego, Sławska i Starego Miasta przystąpiło do II etapu, części pisemnej. Do ostatniego III etapu -ustnego zakwalifikowało się 31 uczniów i uczennic. Gratulujemy !!!
Uczestnicy Super Kids
 
 

 

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klas I-III uczestniczą w wystawie edukacyjnej "PRZYJACIELE ZIEMI" zorganizowanej w Ferio Konin. Wydarzenie buduje u dzieci świadomość zagrożeń ekologicznych i uwrażliwia na potrzebę ochrony zasobów przyrody. 

 

Dzisiaj uczniowie klas I-III uruchomili swoją wyobraźnię i stworzyli kompozycje przyrodnicze z wykorzystaniem nakrętek od butelek. 

WYNIKI >>>

 

 

26 marca uczniowie klas III przenieśli się w świat przygód, baśni i fantazji! Odbył się SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

WYNIKI >>>

 

 

W ramach obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa społeczność szkolna "szóstki" zbierała skarpetki. Zostały one przekazane dla dzieci z Domu Dziecka w Kaliszu przy ul. Skarszewskiej. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę. Pamiętajcie dobro zawsze wraca ?
 
 
 

 

Dzisiaj klasę II b odwiedził zajączek wielkanocny z prezentami. Wszystkim dzieciakom udało się odnaleźć pochowane prezenty. Radości było co nie miara. Wszystkim życzymy Wesołych Świąt!

 

Przed świętami uczniowi naszej szkoły w ramach wolontariatu i akcji Wielkoduchy pamiętali o osobach chorych przebywających w hospicjum w Koninie. Wykonali dla nich przepiękne kartki i stroiki świąteczne oraz przynieśli słodkie upominki.

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji. 

 

 

 

Klasa II a i II b odwiedziły Muzeum Okręgowe w Koninie - skansen, dworek z XIX wieku i uczestniczyły w wielkanocnych zdobieniach jajek metodą batiku. Obecnie można tam również zobaczyć wystawę ilustracji do książek dla dzieci. 

 

 

20 i 25 marca uczniowie klasy Ia wzięli udział w lekcjach online "Z internetem świat jest bliski" zorganizowanej przez Polskie Centrum Programu Safer Internet z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. 

 

 

 

8 marca klasa 2a odwiedziła manufakturę słodyczy "Cukierkowo", która została niedawno otwarta na ulicy Dworcowej. Polecamy ręcznie robione słodycze.

 

Uczniowie klasy III a wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Wędrujemy po świecie i poznajemy kontynenty”. Podsumowanie i zaprezentowanie prac odbyło się we wtorek 5 marca. Część uczniów przygotowała prezentacje multimedialne ukazujące wybrany przez siebie kontynent. Inni demonstrowali wykonane plakaty. Wszyscy zostali nagrodzeni książkami.

 

 

29 lutego uczniowie klas I-III wzięli udział w XVI Szkolnym Konkursie Recytatorskim "Malowane wierszem". Swoje ulubione utwory prezentowało 18 uczestników. Wystąpienia dzieci były bardzo ciekawe, nagradzane głośnymi brawami przez koleżanki i kolegów. Recytatorów oceniały panie: Iwona Peplińska i Katarzyna Polowczyk. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki a laureatów konkursu poznamy niebawem.

 

 

Uczniowie klasy Ia zaprezentowali w teatrzyku porady zdrowotne dla Wróbelka Elemelka, wcielając się w postaci jego zwierzęcych przyjaciół.

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI >>>

 

 

 

 wyniki >>> 

 

 

 

 

14 grudnia 2023r. kolejny raz odbył się w naszej szkole Ogólnopolski Konkurs Alfik Humanistyczny. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia. 

 

W tym roku przed świętami uczniowi naszej szkoły w ramach wolontariatu i akcji Wielkoduchy pamiętali o osobach chorych przebywających w hospicjum w Koninie. Wykonali dla nich przepiękne kartki świąteczne. DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji. 

 

 

13.12 klasa 2a gościła ratownika medycznego i uczyła się udzielania pierwszej pomocy osobie z NZK z użyciem fantomów i defibrylatora AED.

 

Tak świętowaliśmy MIKOŁAJKI w klasach I-III:

 

Niezapomniana kulinarna przygoda z Da Grasso czyli warsztaty "Mały Kucharz" z samodzielnego przygotowania pizzy przez uczniów klasy 1a.

 

 

 

22.11.2023r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Alfik Matematyczny. Wzięło w nim udział 17 uczniów. 

 

 FB >>>

 

20 listopada obchodziliśmy MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA. To czas na uświadamianie wszystkim, że PRAWA są  ważne i każde dziecko powinno móc z nich korzystać. To dzień okazywania solidarności i wsparcia wszystkim tym dzieciom na świecie, których prawa są naruszane.

 

Szczegółowe informacje u wychowawców klas.
 
   
 
 

 

 

16 listopada 2023r. obchodzony jest „Światowy Dzień Rzucania Palenia” . Z tej okazji w naszej szkole odbywają się zajęcia edukacyjne, które zachęcają do życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego i zniechęcają do palenia. Przyłączyliśmy się do Ogólnopolskiej Akcji „Rzuć Palenie razem z Nami”. 

 

 

Przypinki 11.XI 04 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości uczniowie rozpoczęli od wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych podczas uroczystego apelu. 

FB >>>                                  FB >>> 

 

Odzyskanie przez Polskę niepodległości było tematem interesującej prezentacji dla uczniów naszej szkoły oraz dzieci przedszkolnych. To wspaniała lekcja historii i patriotyzmu.

„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości” - marszałek Józef Piłsudski

 

5 XI obchodzimy nietypowe święto - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To okazja, by celebrować i świętować ulubione postaci z klasycznych bajek Disneya i innych popularnych filmów i książek dla dzieci.

 

AUDYCJA MUZYCZNA "JESIENNE MELODIE"

Tego dnia uczniowie rozpoznawali tytuły filmów na podstawie fragmentu melodii.  Odbył się też konkurs między dziewczynkami a chłopcami, dotyczący nazw części, z jakich zbudowany jest fagot. Wygrali chłopcy. 

 

 

KLASA 3a

KLASA 3b

 

 

WYNIKI  >>>

 

 

 

Uczniowie klasy III b przedstawili wiadomości, które zdobyli podczas wycieczki oraz korzystając z różnych źródeł informacji. Zaprezentowali i oglądali prezentacje koleżanek i kolegów przygotowane w PowerPoint, plakaty, mapy myśli i albumy. Wysłuchali wielu osobistych zwierzeń i refleksji, bo mała ojczyzna to miejsce, gdzie mieszkamy, dorastamy, uczymy się. Dowiedli, że Konin i jego okolice mają swoją historię, tradycję, a nawet legendy.

 

 

„Spacerkiem po konińskiej Starówce” – to wycieczka, której uczestnikami byli uczniowie klasy IIIb. Obejmowała ona najciekawsze miejsca i zabytki Konina zlokalizowane na starówce i w okolicy. Dzięki tej eskapadzie wiemy, ile fascynujących miejsc i historii można znaleźć w naszym mieście. Podczas zwiedzania wykorzystaliśmy mapy i foldery Centrum Informacji Turystycznej w Koninie. Dziękujemy :) 

 

Jak powstaje chleb? Uczniowie klas trzecich znają odpowiedź na to pytanie. Wybrali się na wycieczkę do piekarni. Zostali w ciekawy i praktyczny sposób zapoznani z procesem wypieku pieczywa. Zwiedzili piekarnię, poznali różne urządzenia w niej wykorzystywane oraz zawód piekarza. Dziękujemy za okazaną gościnność, bardzo miłą atmosferę, przekazaną wiedzę na temat wypieku chleba, a także za podarunek – pyszne bułki. 

 

Z okazji Dnia Chłopca uczniowie młodszych klas wybrali się do kina na film pt. "O psie, który jeździł koleją". W szkole świętowali go zabawami, prezencikami i słodkościami. Samorząd Uczniowski zorganizował Dzień w krawacie / marynarce - było dużo śmiechu.

 

 

 

Dzieci klas drugich pojechały do gospodartwa rolnego na wykopki. Oglądały też zwierzęta w zagrodach.  Jesienną wyprawę na wieś zakończyły ogniskiem z kiełbaskami.

 

Uczniowie młodszych klas uczą się zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas osiedlowych spacerów poznają znaki drogowe i ćwiczą przejście po pasach.

 

18 września dołączyliśmy do 30. Akcji Sprzątanie świata, które odbyło się pod hasłem "Sprzątanie świata łączy ludzi". Każdy sprząta kawałek, wspólnie sprzątamy całą Polskę!  

 

Na pierwszej powakacyjnej audycji muzycznej słuchaliśmy utworów wykonywanych na gitarze elektrycznej. Natomiast piosenkę "Konik na biegunach" dzieci z radością zatańczyły. 

 

 

 

 

 
Przegląd Koniński o Kartofelku link