14 czerwca klasy 6a i 6b wybrały się na wspólny piknik do parku im. F. Chopina w Koninie. Po wspólnej zabawie i relaksie uczniowie udali się na lody, a następnie na spacer po Bulwarze Nadwarciańskim.

 

14 czerwca odbyły się warsztaty zawodoznawcze dla uczniów klas ósmych i siódmej. Przeprowadzone zostały przez Pana Piotra Czerniejewskiego. 

W dniach 28-30 maja uczniowie naszej szkoły wybrali się na trzydniową wycieczkę. Pierwszego dnia odwiedzili Kraków, gdzie zwiedzali m.in. Zamek Królewski na Wawelu. Kolejnego dnia ruszyli górskim szlakiem w stronę Czarnego Stawu Gąsienicowego. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Oświęcimiu. W trakcie wyjazdu nie zabrakło również wieczornych gier oraz wspólnego ogniska.  

W roku szkolnym 2022/2023 Towarzystwo Inicjatyw Obywatelskich przeprowadziło po raz drugi Olimpiadę Wiedzy na temat uzależnień pod hasłem "Uzależnieniom mówimy NIE!". Była to juz XXVIII edycja olimpiady, której celem jest przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym. 12 maja 2023 r. w Sali Ratuszowej w Koninie odbył sie finał powyższej olimpiady.

W konkursie plastycznym klas 4-6 wyróżnienie zdobyła Dana Marczyszyn oraz Anastazja Kulyk.

W konkursie plastycznym klas 7-8 drugie miejsce zdobyła Michalina Bejanek.

W teście wiedzy klas 4-6 drugie miejsce zajął Kacper Szkolmowski, a trzecie miejsce Maria Cieśla i Bartosz Nowak.

W teście wiedzy klas 7-8 pierwsze miejsce zajęła Marta Duchnowska i Justyna Strzałkowska.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

uzależnienia  uzależnienia  uzależnienia  uzależnienia

W ostatnim tygodniu odbył się w naszej szkole Dzień bez plecaka. Nie zabrakło w tym dniu oryginalnych pomysłów. Kreatywność naszych uczniów nie zna granic!  :) 

25 kwietnia odbyła się wyczekiwana przez uczniów dyskoteka szkolna. Uczniowie klas 4-8 bawili się wspólnie podczas zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski imprezy. Całą szkołę wypełniły dźwięki głośnej i radosnej muzyki. 

Nareszcie przyszły nagrody za Talenciaki, które tak licznie przynosiliście do szkoły. Koleżanki i koledzy z klasy IVb prezentują: aluminiowe listwy ścienne, grupowy zestawy plastyczny, zestaw do eksperymentów – objętość i zestaw do nauki geometrii. Czekamy jeszcze na magnetyczne pięciolinie i zestaw brył. Dziś 17 kwietnia otrzymaliśmy ostatnie nagrody, są to magnetyczne pięciolinie. Będą na wyposażeniu sal najmłodszych uczniów. 

Nagrody za talenciaki_1  bryły Magnetyczne pięciolinie

W piątek 17 marca świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka (Saint Patrick's Day) - patrona Irlandii. Całą szkołę zdobiły zielone koniczynki. W strojach uczniów królował również zielony kolor. Uczniowie mogli skorzystać ze specjalnej fotobudki i zrobić sobie zabawne zdjęcia m.in. z irlandzkim skrzatem, a także skosztować pysznych zielonych ciast i babeczek w szkolnej kawiarence. W tym dniu naszych uczniów odwiedził wyjątkowy gość - Pan Owen O'Sullivan, który opowiedział im wiele ciekawostek na temat Irlandii i zadał dużo interesujących pytań.

Thank you Owen! :) 

Na wesoło i sportowo w kręgielni.

Klasa IVb_1  Klasa IVb_2  Klasa IVb_3  Klasa IVb_4  Klasa IVb_5  Klasa IVb_6

W ubiegłym tygodniu klasy szóste wybrały się do parku trampolin Jump Planet w Koninie, aby w ten sposób świętować Dzień Kobiet. Wszyscy uczniowie świetnie się bawili. 

 

POZNAJEMY KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI. Czwartek 5 stycznia upłynął nam w szczególnej atmosferze. Uczestniczyliśmy w warsztatach origami, które poprowadził Pan Dominik Kazuś. Pan Wiesław Więckowski główny instruktor Regionalnego Klubu Kyokushin w Koninie wprowadził nas w tajniki sztuki walki. Restauracja JEMSUSHI Pana Piotra Wielińskiego zorganizowała warsztaty przygotowania sushi. O kulturze i tradycjach Japonii opowiadał gość specjalny Pan Kacper Paszek, który jest stypendystą Ambasady Japonii w Warszawie i studiuje w tym fascynującym kraju. Otrzymaliśmy również list z Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii w Warszawie link. Oczywiście uczniowie klasy Va zaprezentowali umiejętności liczenia na liczydle Soroban. Uroczo zatańczyły taniec japoński z wachlarzami pierwszaczki. Podczas tego interesującego wydarzenia towarzyszli nam Pani Barbara Nowak - inspektor z Wydziału Oświaty i Pan Krzysztof Wereszczyński - wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty. Szczególne podziękowania złożył Pan dyrektor Grzegorz Jankowiak nauczycielce matematyki Pani Małgorzacie Paszek, która była inicjatorką i organizatorką dnia japońskiego.

Oto fotorelacja:      link >>>                                   link >>> 

 

W niedzielę 29 stycznia pod opieką Pani Anny Kornalskiej kwestowaliśmy na WOŚP. Nasi wolontariusze - Gabrysia Adamczyk, Maja Baranek, Julka i Ala Kozłowskie oraz Filip Bartkowiak zebrali 800 zł. BRAWO WY!
WOŚP_1    WOŚP_2     WOŚP_3   WOŚP_4
 
 
BRAWO MY:) Spisaliśmy się na medal! Wszystkim darczyńcom - uczniom i ich rodzicom oraz nauczycielom dziękujemy za wspaniałe ozdoby choinkowe, pierniczki i zabawki! Zebraliśmy 656 zł. Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Moniki Stanisławskiej i Pani Renaty Duchnowskiej za pracę na kiermaszu. Rada Rodziców przeznaczy zebrane pieniądze na cele szkolne, o czym będziemy informować na bieżąco. Za zorganizowanie kiermaszu dziękujemy Pani Ani Stęperskiej i Pani Małgosi Paszek.
Dyrekcja 
 
 

Chyba każdy kiedyś spotkał się z terminem ,,origami", czyli techniką składania papieru w taki sposób, aby ułożyć określony kształt. Uczniowie klasy 8b wraz z panią Małgorzatą Paszek również znają to określenie i dziś (tzn. 29 listopada) w ramach spotkania andrzejkowego postanowili wspólnie połączyć zabawę z nauką (ponieważ było w tym odrobinę matematyki). Wszystko odbywało się pod nadzorem mistrza origami, bardzo sympatycznego pana Dominika. Zaczynając od jednego z najprostszych kształtów czyli serca, uczniowie zaczęli tworzyć cuda z kolorowych kartek. Następnie przyszła pora na zwierzątka. Uczniom i pani Paszek udało się zrobić przepiękne lisy, kruki z ruchomymi dziobami, a już na koniec, urocze, wysoko i daleko skaczące żabki ?.

Dziękujemy bardzo panie Dominiku! :) 

 

11 listopada członkowie szkolnego Pocztu Sztandarowego brali udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Złożyli oni kwiaty pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego, odśpiewali hymn państwowy, wysłuchali oficjalnych przemówień. Następnie delegacja naszej szkoły podziwiała pokaz klas mundurowych CKU, śpiewała pieśni patriotyczne oraz smakowała rogale marcińskie i wojskową grochówkę.

Klasa IVa odwiedziła w Urzędzie Miejskim Prezydenta Miasta Konina - Pana Piotra Korytkowskiego. Uczniowie mieli mnóstwo pytań do Pana Prezydenta, m.in.: jaki przedmiot w szkole lubił najbardziej? Czy trudno być prezydentem? Kim chciał zostać jak był chłopcem w wieku 10 lat? Nie zabrakło pytań dotyczących naszego miasta oraz szkoły. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspólnych zdjęć. Jeszcze raz, Panie Prezydencie dziękujemy i zapraszamy w nasze szkolne progi.
 Z wizytą u Prezydenta
 
 

29 września klasa 6a świętowała Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczniowie wybrali się z wychowawcą na film do kina Helios. 

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w naszej szkole miał miejsce 29 września. Odbywał się pod patronatem szkolnej biblioteki i Samorządu Uczniowskiego. Czytaliśmy głośno ulubione książki po polsku i angielsku. Każdy uczeń klasy IIIb przeczytał fragment wybranej przez siebie książki przyniesionej z domu. Uczniowie starszych klas słuchali ulubionych książek swoich nauczycieli oraz baśni w języku angielskim czytanych przez Dominika z klasy VIIIa.