GRATULUJEMY UCZNIOM SUKCESÓW i życzymy udanych wakacji.

 

W dniu 21 czerwca dzieci z klasy I i IIIb odbyły wycieczkę do Alpakarni w Szyszyńskich Holendrach. Spotkanie z tymi łagodnymi zwierzętami przypadło dzieciom do gustu. Chętnie je karmiły i przytulały.

 

 

 

 

6 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom dwóch konkursów organizowanych dla uczniów klas III. Był to II Powiatowy Konkurs Matematyczny "MAŁY PITAGORAS" oraz XI Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego "SUPER KIDS".

WYNIKI >>>

ANS Konin >>>

 

Wszystkim MAMOM najpiękniejsze życzenia składają Dzieci

dzien matki 2021 winieta 2

 

Wkrótce wyniki, a już teraz zdjęcia uczestników. 

 

Pierwsza pomoc przedmedyczna w ramach programu edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować" w klasie II b.

 

 

"Miasteczko biblioteczne - biblioteka marzeń" 10 V 

Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek uczniowie klasy 2b kolejny raz skorzystali z zaproszenia pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej - Filia Dla Dzieci i Młodzieży i udali się na zajęcia biblioteczne. Tym razem wzięli udział w warsztatach plastycznych "Miasteczko biblioteczne - biblioteka marzeń". Spotkanie rozpoczęło się od przypomnienia etapów powstawania książek, zanim trafiają one do biblioteki. Później dzieci projektowały i wykonały w grupach wymarzone miasteczko biblioteczne.
 
 
 

 

 

 

Centrum Nauki Experymentarium z zagadkami Einsteina i udział w warsztatach naukowych "Mikroorganizmy", to miejsce, gdzie uczniowie klasy 2b mogli samodzielnie poznać i zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia poprzez zabawę. Oprócz interaktywnej wystawy doświadczeń na ciekawych świata czekała też super zabawa w centrum gier laserowych "Arena Laser Games".

 

W dniu 26 kwietnia odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny dla klas III "MAŁY PITAGORAS". Wzięli w nim udział najlepsi matematycy ze szkół z Brzeźna, Kazimierza Biskupiego, Lichenia Starego, Starego Miasta, Żychlina oraz z SP3, SP6 i SP15 z Konina. 

Konkurs jest kontynuacją odbywającego się już od 11 lat Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas III. Po raz drugi został skierowany do uczniów regionu konińskiego po przerwie spowodowanej pandemią.

"Mały Pitagoras" objęty jest honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, Starosty Konińskiego, Prezydenta Miasta Konina, Dyrektora Szkoły.

 

26 kwietnia odbył się wiosenny konkurs plastyczny dla uczniów klas młodszych. 

wyniki >>>

 

Dzisiaj odbyło się spotkanie uczniów z DZIENNIKARZEM FIFA Michałem Zawackim, komentatorem największych wydarzeń sportowych świata, koninianinem, absolwentem SP6.

facebook UM -->

 

 
W klasach I-III,  z okazji Dnia Ziemi, odbył się tygodniowy cykl zajęć pod hasłem "Dbamy o planetę". Omawiano znaczenie czystego otoczenia dla zdrowia i życia ludzi, roślin i zwierząt, sposoby ograniczania ilości śmieci i poprawnego ich sortowania. Rozmawiano o problemie zanieczyszczania wód.
W klasie 2b uczniowie, testując filtr oczyszczający wodę, próbowali zrozumieć w jaki sposób działają oczyszczalnie ścieków.
 
 
 

Uczniowie klasy 2b zostali zaproszeni do Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia biblioteczne. Tym razem wzięli udział w zajęciach „Łączy nas pamięć" - program Akcji Żonkile 2023, upamiętniających 80. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Podczas spotkania wysłuchali opowiadania "Pamięć drobinek" Zofii Staneckiej, przenoszącego w fantastyczny świat leśnych istot, które się nawzajem wspierają i ratują w potrzebie. 

 

Obchodziliśmy DZIEŃ UKRAIŃSKI. Dzieci, które przyjechały z tego kraju uczyć się w naszej szkole, prezentowały dziś swoje umiejętności taneczne i muzyczne, swój język i kulturę Ukrainy. Zaprezentowały też znajomość języka polskiego w piosence. Oprócz uczniów wystąpili również ich rodzice. Na koniec była degustacja potraw ukraińskich, wystawa Ikon oraz warsztaty robienie laleczek.

Wideorelacja na Facebooku szkoły

 

Dziś 14 kwietnia w naszej szkole odbył się apel z okazji ŚWIĘTA CHRZTU POLSKI.

 

Podczas Festiwalu Nauki w SP6 zaprezentowali swoje pasje Triathlonista Kacper Koszal, laureat "Mam Talent" Dawid Siwiec i jego bajeczne bańki mydlane oraz Daniel Karpiński perkusista zespołu Avant DrumShop. Odbyły się także ćwiczenia z koncentracji prowadzone przez wykładowcę Akademii Nauk Stosowanych w Koninie oraz pokaz możliwości skanera 3D. 

 

 

 

Dziś odbył się XV Szkolny Konkurs Recytatorski dla klas I-III. Wzięło w nim udział 14 dzieci. Niektórzy po raz pierwszy stanęli przed tak liczną publicznością, która głośno oklaskiwała wystąpienia swoich koleżanek i kolegów. Recytatorów oceniała komisja w składzie Pani Iwona Peplińska i Pani Marlena Wesołowska. Na werdykt musimy poczekać. Dziś recytatorzy otrzymali drobne upominki.

Wyniki -->

 

Wiosenne zadania w klasie II b: założenie klasowego ogródka - wysiew nasion owsa i prowadzenie obserwacji wzrostu roślin; obserwacja pogody na przełomie marca i kwietnia.

 
 
 
 

22 marca, w Światowym Dniu Wody uczniowie klasy IIIb odwiedzili Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Po prezentacji i filmie o budowie stacji wodociągowej, dzieci odbyły wycieczkę po obiekcie obrazującą ścieżkę produkcji czystej i zdrowej wody "Pewiczanki". Otrzymały również drobne gadżety.

 

 
ZAPRASZAMY RODZICÓW I UCZNIÓW - wtorek 4 kwietnia od 7:45 do 15:30
 
Kiermasz wielkanocny kiermasz_wielkanocny_20230403_1363791262.jpg Kiermasz wielkanocny  Kiermasz wielkanocny Kiermasz wielkanocny Kiermasz wielkanocny
 
 
 

Marzanno, marzanno, ty zimowa panno, w ogień cię wrzucamy, bo wiosnę witamy!

 

21 marca to Światowy Dzień Zespołu Downa - Dzień Kolorowej Skarpetki

 

Układanki, gry, klocki i zadania matematyczne były dziś rozrywką podczas przerw dla uczniów młodszych klas.

 

Uczniowie klas III odbyli zajęcia na hali szermierczej MOSiR. Sprawdzili swoją sprawność fizyczną i umiejętności gimnastyczne w różnorodnych ćwiczeniach. Mieli okazję władać floretem pod czujnym okiem pana Piguły i starszych koleżanek -szermierek.

 

W dniu 13 marca uczniowie klas IIb i IIIb gościli edukatorów Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. W pełnym skupieniu wysłuchali prezentacji dotyczącej smogu i jego wpływu na nasze zdrowie. Obejrzeli film o odnawialnych źródłach energii i jak można je wykorzystywać. Uczestniczyli też w doświadczeniach w wytwarzaniu energii wodorowej, z wiatru czy z miniaturowych paneli fotowoltaicznych.

 

 
Te pudełka pojadą do Ukrainy:)
Wielkanoc w pudełku
 
 
 

 

Zima nie odpuszcza, więc zorganizowaliśmy zajęcia WF na dworze, aby cieszyć się świeżym puszystym śniegiem. 

 

Dzisiaj mieliśmy okazję brać udział w ogólnopolskiej akcji "Dzieciaki Sadzeniaki". Dzieci poznały tajniki przesadzania roślin, ich uprawy, odżywiania, właściwości skrzydłokwiatu - ozdoby wnętrz, ale także rośliny posiadającej niesamowitą zdolność oczyszczania powietrza z toksycznych substancji lotnych. Każde dziecko zabrało swoją roślinkę i obiecało, że będzie o nią dbać. Dziękujemy bardzo Pani Paulinie Leśniewskiej i firmie Leroy Merlin za wspaniałe "zielone" warsztaty.

 

Klasa I a uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji firmy Leroy Merlin pod hasłem "Dzieciaki Sadzeniaki"
Dziękujemy Leroy Merlin i mamie Adasia za wspaniałe "zielone" warsztaty".
 
      Dzieciaki Sadzeniaki_3   Dzieciaki Sadzeniaki_1   Dzieciaki Sadzeniaki_2
 
 

Dzisiaj przybył do nas z wizytą p. Norbert Grzelak - pomocnik LKS Ślesin. Dziękujemy bardzo Pani Elizie Perz za zorganizowanie spotkania i konkursu ze słodkimi nagrodami dla dzieci klas I-III. Wszyscy byliśmy zachwyceni profesjonalnym pokazem żonglerki piłką, owocem kiwi i jajkiem!!! Dzieci zdobyły autografy p. Norberta  i zapałały chęcią udziału w zajęciach piłki nożnej.

 

22 II klasa IIb i IIIb uczestniczyły w lekcjach DBI online. Obejrzały spektakl streamingowy dla dzieci klas I-III pt. "Dzieci Sieci - Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów" . W drugiej części odpowiadały na pytania bohaterów.

 

Uczniowie klasy 2b  w konińskiej pizzerii Da Grasso uczestniczyli w warsztatach robienia pizzyZ zapałem i niemałą wprawą rozwałkowali kawałki ciasta, posmarowali je sosem pomidorowym, oprószyli startym żółtym serem. Pizzę dopełniły wybrane dodatki i przyprawy. Później pizze piekły się w piecu i zostały podane ich wykonawcom do konsumpcji. Smakowały wyśmienicie! Na zakończenie warsztatów, dzieci zostały pochwalone za swoje starania i fachową pracę, a każdy uczeń otrzymał dyplom "Małego Kucharza" oraz nagrodzony puzzlami. 

 

20 II gościliśmy Pana Roberta Wesołowskiego, który wykonuje zawód pszczelarza. Opowiadał on klasom 1-5 jak ważną rolę w przyrodzie odgrywają pszczoły oraz jak trudny jest to zawód. Mogliśmy obejrzeć ul od wewnątrz oraz wszystkie przedmioty, które są potrzebne do wykonywania tej pracy. Dzieci przymierzyły też bluzę pszczelarza. Pamiętajcie: każda pszczoła jest na wagę złota! Nie zabijajcie ich!

 

podzękowanie LM 5
Dziś dla naszej społeczności szkolnej był wyjątkowy dzień. POKÓJ WYCISZEŃ został otwarty. Wśród uczniów są dzieci, które w codzienności szkolnej potrzebują chwili wytchnienia, spokoju, wyciszenia. I takie miejsce powstało dzięki przychylności Pana Tomasza Pawłowskiego Dyrektora Leroy Merlin, dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pani Beaty Nowak Kierownika Działu Kas Leroy Merlin oraz nieocenionej, profesjonalnej pracy wolontariackiej kilkunastu pracowników sklepu: Pani Joannie Szurgot, Pani Anecie Szczecińskiej, Pani Dorocie Kmieciak, Pani Ewie Wysockiej, Pani Oldze Kostańskiej, Pani Sylwii Kozłowskiej,  Pani Paulinie Leśniewskiej, Pani Marcie Grzelaczyk, Panu Zbigniewowi Skarbińskiemu, Panu Bartoszowi Radziejewskiemu, Panu Dariuszowi Paclerowi, Panu Łukaszowi Urbańskiemu, Panu Dawidowi Karpińskiemu. 
Składamy Państwu serdeczne podziękowania.
Na uroczystości gościliśmy: 
Pana Witolda Nowaka Zastępcę Prezydenta Miasta Konina
Pana Macieja Plesińskiego st. wizytatora Delegatury Kuratorium Oświaty w Koninie
Pana Tomasza Pawłowskiego Dyrektora sklepu Leroy Merlin w Koninie
Panią Beatę Nowak Kierownika Działu Kas Leroy Merlin
Pracowników sklepu Leroy Merlin 
Panią Renatę Duchnowską przewodniczącą Rady Rodziców
oraz Dyrekcję Szkoły Pana Grzegorza Jankowiaka i Panią Marię Szymaniak.
 

 

 

Realizując program edukacyjny "Mamy kota na punkcie mleka" uczniowie klasy II b wykonali pożywny i zdrowy deser na bazie jogurtu, płatków śniadaniowych oraz orzechów i bakalii pod apetyczną nazwą „Pod puchową pierzynką”. Poznali także wartości odżywcze produktów pochodzących z mleka.

 

25 stycznia uczniowie klasy 2b zaprezentowali się swoim rodzicom w inscenizacjach, pląsach i śpiewie. Estradowe talenty zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodkościami.

 

W dniach 12 - 17 stycznia uczniowie klasy III b przystąpili do prezentacji wybranych państw Unii Europejskiej: Włoch, Grecji i Francji. Jest to realizacja innowacji pedagogicznej metodą projektu badawczego. Dzieci przygotowują najważniejsze i najciekawsze informacje o wybranym kraju, jego osobliwościach, kulturze, zabytkach. Pracują z mapą Europy wskazując położenie państwa, stolicę, morza, wyspy, góry. Prezentują też najwybitniejszych przedstawicieli nauki, sztuki, literatury, mody, muzyków i artystów oraz ich dzieła. Nie zapominają o upodobaniach kulinarnych i zainteresowaniach mieszkańców różnych krajów Europy. 

 

 W dniu 10 stycznia uczniowie wyjechali do Kopalni Soli w Kłodawie. Pierwszą atrakcją był zjazd windą na poziom 600 m pod powierzchnią ziemi. Przeszli wyrobiskami korytarzowymi do podziemnej kaplicy św. Kingi - opiekunki górników solnych. Obejrzeli wyeksploatowane już komory białej i różowej soli. Zobaczyli maszyny używane dawnej i dziś w podziemnym górnictwie solnym. Poznali historię powstania złóż kłodawskich.

 

POZNAJEMY KRAJ KWITNĄCEJ WIŚNI. 

 

 

 

 

W dniu 13 grudnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panem Markiem Michalakiem- autorem książek dla dzieci, pedagogiem specjalnym i działaczem społecznym, doktorem nauk społecznych, kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, przewodniczącym Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, a w latach 2008–2018 rzecznikiem praw dziecka.

 

7 grudnia w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu Alfik Humanistyczny. W konkursie wzięło udział 11 uczniów. Kopertę z zadaniami otworzyli uczniowie klasy pierwszej. Wszystkim życzymy sukcesów.

 

Uczniowie klas III uczestniczyli w imprezie mikołajkowej „Coraz bliżej święta” na Placu Wolności. Mimo deszczu to był dzień pełen radości. Dzieci mogły przybić piątkę z Mikołajem, który przyjechał na hulajnodze, wziąć udział w warsztatach ozdób choinkowych, samodzielnie przygotować mieszankę świątecznej herbaty i zjeść pyszne pierniczki. Dzieci widziały zapalenie lampek na olbrzymiej choince, pokaz wielkich baniek mydlanych, skakały na dużej skakance. Niektórzy uczniowie otrzymali nagrody w konkursie na najciekawszy list do Świętego Mikołaja, które wręczył Prezydent Miasta.

 

 

 

 

 

Uczniowie klasy II a biorą udział w programie Przyjaciele Zippiego. Doskonalą umiejętności rozpoznawania różnych uczuć i znajdowania strategii radzenia sobie z nimi. Rozwijają umiejętności odróżniania radości od smutku, rozpoznawania uczucia złości, zazdrości, zdenerwowania. Ćwiczą sposoby radzenia sobie z trudnościami. Nabywają umiejętności nawiązywania przyjaźni oraz radzenia sobie z odrzuceniem i samotnością.

 

23 listopada 20 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim konkursie "Alfik matematyczny". Ten konkurs odbywał się w naszej szkole 20 raz. Wszystkim życzymy sukcesów.

 

                                                                                                                          wyniki >>>

 

 

Jak co roku dla uczczenia radosnego Święta Odzyskania Niepodległości śpiewaliśmy wspaniale!
szkoladohymnudyplom2022 1

 

 

                                                                                                              wyniki konkursu >>> 

 

 

Uczniowie klasy IIIb odwiedzili Miejsca Pamięci Narodowej. Zanieśli światełko pamięci w hołdzie za niepodległą Ojczyznę.

 

28 października uczniowie klasy II a  uczcili pamięć zmarlych. Zapalili znicze pod tablicami pamięci przy kościele św. Maksymiliana.

 

 

 

Uczniowie klasy IIb zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom inscenizację wiersza B. Kosmowskiej pt. "Jarzynowa awantura" czyli poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: dlaczego należy jeść dużo warzyw i owoców. Teatrzyk podobał się dzieciom, a mali aktorzy dostali zasłużone brawa.

 

 

 

 

 

 

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły 29 września. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Patronką tegorocznej akcji jest Janina Porazińska - wybitna pisarka książek dla dzieci.

 

29. akcja Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem "Wszystkie śmieci są nasze". Młodsi uczniowie z ochotą przystąpili do porządkowania terenu przyszkolnego.

 

Dla uczniów klas I-III instruktorzy grupy "Hajdasz" zaprezentowali pokazowy taniec, zachęcając do udziału w zajęciach.